Jdi na obsah Jdi na menu
 


Louvre

7737648-paris-france-apr-16-2010-reflection-of-louvre-pyramid-shines-at-dusk-during-the-summer-exhibition-in.jpg

  V roce 1190 zde stála pevnost na ochranu Paříže před nájezdy Vikingů. Dalších 400 let francouzští králové tento komplex rozšiřovali a zvelebovali. Dnes se zde nacházejí jedny z nejvzácnějších uměleckých sbírek světa. Na návštěvu Louvru si vyčleňte aspoň celý den. V turistické sezóně musíte počítat s dlouhými frontami u pokladen. První neděli v měsíci a 14. 7. (státní svátek) je vstup zdarma a tím pádem zájemců o prohlídky ještě více. Denně navštíví Louvre asi 15 000 lidí. 


Vzhledem k rozsahu sbírek je vhodné zaměřit se na to, co vás skutečně zajímá. Je opravdu z čeho vybírat: evropské malířství z let 1200 – 1848, evropské sochařství z let 1100 – 1848, orientální, egyptské, řecké, etruské a římské umění, různé vzácné umělecké předměty (přes 8 000 exponátů z různých období a oblastí). Nejvyhledávanějšími exponáty jsou Mona Lisa, Madona ve skalách, Svoboda vede lid na barikády, Cyklus Marie Medicejské, Svatba v Káni galilejské, Venuše Mélská a Niké Samothrácká. V podzemní části areálu najdete pokladny, šatny, toalety, obchody, parkoviště a informační přepážky. 

Skleněná pyramida
Moderní dominantou Louvru je skleněná pyramida na nádvoří. Tato pyramida, postavená před více než dvaceti lety ze skla a oceli, přivádí sluneční světlo do podzemní vstupní haly a je zatím poslední proměnou Louvru, které začaly již ve středověku. 

 

Vstupenky

Cena: cena se odvíjí od vybrané prohlídky (dospělí od 10 do 15 eur) 

Otevřeno: každý den kromě úterý a o svátcích (1. ledna, 1. května a 25. prosince), od 9:00 do 18:00 (ve středu a v pátek do 21:45)